Czytelnikom o słabych nerwach przeglądających nasz serwis z kubkiem kawy lub herbaty zalecamy go teraz odłożyć, bo istnieje ryzyko zachłyśnięcia.

Przeciętna emerytura w Polsce w 2015 roku wyniosła 2016 zł brutto!

Tyle  średnio wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych (w tej kwocie nie ma dodatku z OFE). Oznacza to, że przeciętny polski emeryt nie dostaje na rękę nawet 1900 złotych. Na przeżycie może i wystarczy, ale na zapewnienie sobie jakiegokolwiek komfortu? Można o tym zapomnieć.

Co ciekawe ten wynik i tak istotnie podnoszą mężczyźni ? panowie-emeryci dostają średnio 2481 złotych brutto, podczas gdy panie tylko 1698 złotych brutto. To ogromna dysproporcja wynikająca z wielu czynników, przede wszystkim faktu, że kobiety przechodzą na emeryturę znacznie wcześniej i z racji rodzenia dzieci pracują krócej.

Emeryturę z ZUS pobiera co miesiąc około 5 milionów Polaków. Ta liczba będzie sukcesywnie rosnąć, bo nasze społeczeństwo się starzeje. Większych wpływów do budżetu Zakładu jednak nie widać i każdy trzeźwo myślący młody człowiek musi dziś zakładać, że za 30 lat emerytury na poziomie dzisiejszych 2000 złotych brutto będą tylko marzeniem. Nie ma więc wyjścia ? trzeba oszczędzać.

Niezwykła okazja - domena LOKATY.PL jest na sprzedaż! Kliknij tutaj
Send this to a friend