Zmiana konta w banku jest dziś banalnie prostą operacją, z czego korzysta coraz więcej Polaków. Nie przywiązujemy się do banków i regularnie szukamy korzystniejszych dla siebie ofert. Widać to w statystykach. W całym 2016 roku na zmianę konta zdecydowało się blisko 41 tysięcy mieszkańców naszego kraju ? o 10% więcej niż w 2015 roku.

Dane na ten temat zebrała Krajowa Izba Rozliczeniowa. To za pomocą jej systemu, nazwanego OGNIVO, możemy zmienić konto w banku praktycznie bez kiwnięcia palcem. Wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję w nowym banku i zlecić mu załatwienie wszystkich formalności. Warto wiedzieć, że nie wszystkie banki współpracują z systemem ? obecnie dotyczy to tylko 70% z nich.

Oczywiście nie jest to nadal imponująca liczba, biorąc pod uwagę, że w Polsce jest aktywnych około 30 milionów rachunków bankowych. Czyli: miażdżąca większość Polaków nie decyduje się na przeniesienie swojego konta. Z przytoczonej statystyki wynika jednak optymistyczny wniosek. Rośnie świadomość tego, że zmiana rachunku jest operacją mało uciążliwą, szybką i często bardzo opłacalną. Prawda jest bowiem taka, że wierność jednemu bankowi naprawdę rzadko się opłaca, a przenoszący rachunek często mogą liczyć na znacznie lepsze warunki niż dotychczasowi klienci.

Na koniec dodajmy, że bankiem, który w 2016 roku przyciągnął najwięcej klientów przenoszących konto przez system OGNIVO, jest Credit Agricole ? jego ofertę wybrało 60% osób.

Niezwykła okazja - domena LOKATY.PL jest na sprzedaż! Kliknij tutaj
Send this to a friend