13 milionów Polaków będzie mogło skorzystać z nowej metody rozliczania swojego PIT-a. Ministerstwo Finansów planuje w połowie marca wprowadzić znaczne ułatwienie. Chodzi o to, aby zeznanie wypełnił za nas Urząd Skarbowy.

Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy podatnik sam zgłosi takie zapotrzebowanie. Wystarczy wypełnić specjalny formularz i przesłać go fiskusowi za pośrednictwem strony MF lub systemu bankowości elektronicznej. Póki co gotowość do wzięcia udziału w programie zgłosiło kilka banków, ale można się spodziewać, że wkrótce zrobią to pozostałe placówki.

Podatnikowi pozostanie tylko podanie podstawowych danych, a więc: numeru PESEL, roku podatkowego, za który jest składane zeznanie, danych teleadresowych, nazwy właściwego Urzędu Skarbowego, adresu mailowego i ewentualnie numeru KRS wybranej organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. To wszystko.

Po wysłaniu wniosku trzeba będzie poczekać na informację z Urzędu Skarbowego. Ta ma nadejść w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych na adres mailowy podatnika i zawierać gotowe, wypełnione zeznanie. Podatnik będzie mógł je zaakceptować lub odrzucić, a także złożyć korektę.

To ułatwienie ma wejść w życie w połowie marca tak, aby część podatników mogła z niego skorzystać jeszcze przy okazji rozliczania PIT-ów za rok podatkowy 2016. Zmiany zaakceptował już rząd.

Niezwykła okazja - domena LOKATY.PL jest na sprzedaż! Kliknij tutaj
Send this to a friend