Zadłużenie Polaków rośnie w zawrotnym tempie. Już jesteśmy winni około 45 miliardów złotych. Komu? Najczęściej nie płacimy za:

  • Rachunki
  • Alimenty
  • Czynsz
  • Mandaty ? szczególnie za jazdę komunikacją miejską bez biletu

Dane na temat poziomu zadłużenia Polaków zbiera m.in. BIG InfoMonitor. Statystyki nie napawają optymizmem, bo właściwie z miesiąca na miesiąc w kraju przybywają tysiące dłużników.

Obecnie problemy z regulowaniem swoich zobowiązań ma blisko 2 miliony 200 tysięcy Polaków!

Co ciekawe na nasz ogólny dług niewielki wpływ mają zaległości w spłacaniu kredytów ? raty regulujemy dość rzetelnie w obawie przed utratą nieruchomości.

Statystyczny polski dłużnik jest mężczyzną, mieszkającym na Śląsku, w wieku od 35 do 44 lat. Do spłacenia ma ponad 26 tysięcy złotych! BIG InfoMonitor wskazuje jednocześnie, że najbardziej solidni w regulowaniu zobowiązań są mieszkańcy Polski wschodniej i południowej.

Długi Polaków rosną, na co wpływ ma głównie zła relacja poziomu zarobków do zaciąganych zobowiązań. Tanie pożyczki i drogie chwilówki kuszą, co wiele osób wpędza w spiralę zadłużenia. Nie potrafimy też oszczędzać, choć najczęściej deklarujemy, że po prostu nie mamy z czego. O tym, że to nie do końca prawda, dowiecie się z TEGO artykułu.

Niezwykła okazja - domena LOKATY.PL jest na sprzedaż! Kliknij tutaj
Send this to a friend