To nie będą zbyt bogate święta w przeciętnej polskiej rodzinie ? przynajmniej tak deklarujemy w badaniach. Provident sprawdził, ile zamierzamy przeznaczyć na organizację tegorocznego Bożego Narodzenia. Średnio wyszło 722 złote ? o 100 złotych mniej niż przed rokiem. Dlaczego tak się dzieje? Być może postanowiliśmy zacisnąć pasa, ale niektórzy uważają, że to przejaw dojrzałości naszego społeczeństwa, które nie chce już żyć według zasady: zastaw się, a postaw się.

Największa grupa badanych, bo 24%, deklaruje przeznaczenie na organizację świąt nie więcej niż 400 złotych oraz między 400 a 700 złotych. 15% zapowiada głębsze sięgnięcie do portfela i wydanie maksymalnie 1000 złotych. Jedynie 10% respondentów przeznaczy na Boże Narodzenie ponad 1000 złotych.

Najbardziej rozrzutni (a może po prostu najzamożniejsi) są mieszkańcy małych i średnich miast, którzy deklarują wydanie około 800 złotych. Mieszkańcy wsi i dużych miast z kolei nie chcą przeznaczyć na święta więcej niż 700 złotych.

Najwięcej pieniędzy tradycyjnie wydamy na prezenty (tutaj najbardziej pożądane są kosmetyki, odzież i elektronika) i jedzenie. Na obniżenie budżetu na organizację świąt prawdopodobnie wpłynie układ kalendarza ? Wigilia przypada w sobotę, co oznacza, że będzie to typowo weekendowe Boże Narodzenie.

Niezwykła okazja - domena LOKATY.PL jest na sprzedaż! Kliknij tutaj
Send this to a friend