Każdego z nas irytowała konieczność posiadania przy sobie gotówki, aby móc skorzystać z jakiejkolwiek usługi w okienku Poczty Polskiej. To się nareszcie zmieniło. Od pewnego czasu blisko 5000 placówek pocztowych jest już wyposażonych w terminale POS, czyli służące do płatności kartą. W sumie zainstalowano około 8000 takich urządzeń. Za operację odpowiadał bank PKO BP, a obsługę techniczną zapewniła firma eService.

Dzięki tej inwestycji na poczcie możemy już bezgotówkowo opłacić rachunki, kupić koperty, znaczki, wysłać list czy paczkę. O tym, że było to bardzo potrzebne, świadczy fakt, iż w ciągu kilku tygodni pilotażowego wdrożenia programu dokonano ponad pół miliona płatności kartą.

To nie koniec. Na poczcie można już także doładować telefon i wypłacić gotówkę. Docelowo Poczta Polska chce udostępnić płatności BLIK-iem, a także możliwość zapłacenia kartą za przesyłkę kurierską bezpośrednio u kuriera.

Poczta Polska idzie z duchem czasu, czego dowodem było wyposażenie listonoszy w tablety używane do dostarczania korespondencji sądowej. W około 1000 placówek pocztowych możemy też korzystać z darmowego WiFi.

Niezwykła okazja - domena LOKATY.PL jest na sprzedaż! Kliknij tutaj
Send this to a friend